Přihlásit | Registrovat        

RECENZCE LLF+D

Autor: Kris Tučková
Poslední aktualizace: 10.07.2013

Love Lust Faith + Dreams, čtvrtá studiová deska kapely 30 Seconds To Mars, se konečně dostala ven. V kalendáři mělo 17. květen zakroužkováno jistě mnoho netrpělivých fanoušků.

Každá studiovka nabídla jiný zvuk, jiné experimenty, Marsovské kouzlo ale bylo na každé z nich. Po první surové a eponymní přišla u většiny nejoblíbenější A Beautiful Lie, po té zase komerční a „popíková“ This is War, díky které se kapela proslavila po celém světě. Co však nabízí LLF+D?

Po vypuštění pilotního singlu Up In the Air bylo všem jasné, že deska nabídne opět nový zvuk. Klíčové slovo: Elektronika. Stejně jako na TIW nás opět čeká první skladba v podobě intra. Epický Birth, ve kterém slyšíme skvělé souznění bubnů, trumpet a Letova hlasu. Z pomalého tempa do rychlejšího, které má opravdu grády. Pokračuje se s chytlavým Conquistador, taky jedna z oblíbených. „We will, we will, we will risea gain!“ vám bude znít v hlavě možná hned po prvním poslechu. Následuje taneční Up In the Air. Takový typ písničky není u Marsů znám, ale i přesto se jejich experiment vyvedl a člověk má hned chuť si jít na písničku zatancovat do blízkého klubu.

Ačkoliv to bude možná znít neuvěřitelně, nejrychlejší část alba je za námi. Čekají nás (pomalé) odrhovačky. Nepovedená, ukňouraná City of Angels, o něco lepší The Race a za ní End of All Days. Krásná balada, kterou považuji za jeden z nejlepších kousků tohoto alba. Na CD je neobvykle velké procento pomalých písniček, ale taky jakýchsi vsuvek, které doplňují celkový tracklist. Pires of Varanasi je první z nich. Tříminutová instrumentálka, při které si Jared několikrát zařve, a na posluchače působí bizarně. Zbytečnost, kterou po více posleších přeskakuji. Světlejší okamžik přichází tematicky s Bright Lights. Bohužel se zase nekoná žádný rozjetý rock. Pomalý popík a oblíbené opakujícími se „Oh, Oh, Oh, Oh“ v pozadí. Oblíbený pokřik najdeme i v následující, rychlejší Do or Die. Nechápu, proč u písničky zvolili takový podivný začátek, který od poslechu spíše odradí. Ať už je začátek jakýkoliv, na koncertech musí tenhle song určitě fungovat výborně. Druhou vsuvku – Convergence poskládal jako jedinou dohromady Shannon Leto. Opět úplně nechápu záměr, písnička zní jako mobilní vyzvánění ve stylu Pec nám spadla. To vážně potřebovali tak uměle zaplnit desku?

Poslední dvě písničky – Northern Lights a Depuis le Début fungují obě dobře.

Pro ty, kteří čekali návrat k časům před This is War a starému zvuku, je deska jistě zklamáním, stejně tak pro ty, co nejsou fanoušky pomalých Marsů. Jsem toho názoru, že si kapela mohla s některými písničkami více pohrát, a nevyplňovat stopáž mdlobnými vsuvkami. Já sám jsem očekával více rychlejších písniček, album však jako celek funguje docela dobře, a místo v mém iPodu si našlo stejně jako předešlé kousky.

 

+ Birth, Conquistador, Up In the Air, End of All Days, Do or Die

-  City of Angels, Pires of Varanasi

 

Bodové ohodnocení: 5/10

Martin Waszut

 

 Kontakty | Webmaster | © 2011 Czechelon.com